ایستاگرام ما

رنگ مویی که به ریشه مو آسیب نمی رساند!

29 اسفند 1396 ساعت 10 و 29 دقیقه
رنگ مویی که به ریشه مو آسیب نمی رساند!

تولید رنگ موی مبتنی بر گرافین که به مو آسیب نمی رساند


رنگ مویی که به مو آسیب نمی زند

محققان دانشگاه نورت وسترن در ایالت ایلینوی آمریکا موفق شده اند رنگ مویی تولید کنند که روی موها می نشیند، بدون اینکه به آنها نفوذ کند و موجب آسیب دیدنشان شود.

رنگ کردن موها برای بسیاری از افراد جذاب است، ولی مواد رنگ مو می تواند موجب نفوذ به پوشش مو و در نتیجه آسیب رساندن به آنها شود. رنگی که به تازگی توسط محققان مذکور تولید شده، از گرافین ساخته شده و به دلیل عدم نفوذ به مو، سلامت آنها را حفظ می کند. رنگ موی جدید همچنین تا 30 بار شستشوی سر را دوام می آورد.

گرافین، ماده ای است که اولین بار توسط دانشمندان انگلیسی ساخته شده و حتی دانشمندان به واسطه تولید آن جایزه نوبل را دریافت کرده اند. این ماده 200 برابر از فولاد سخت تر و در عین حال رسانای جریان الکتریسیته است. به این ترتیب موی افرادی که از رنگ جدید استفاده می کنند، کمتر دچار به هم ریختگی ناشی از الکتریسیته ساکن می شود.

 

پروفسور «جیاژینگ هوانگ» که تحقیق اخیر را رهبری کرده در این مورد گفته:

«این ایده ای بود که از یک کنجکاوی الهام گرفته شد. ابتدا بسیار سرگرم کننده به نظر می رسید ولی وقتی شروع به کار روی آن کردیم، چندان ایده خاص و بزرگی به نظر نمی رسید».

«اما پس از آنکه بر مطالعه رنگ موها تمرکز کردیم، متوجه شدیم که در واقع مشکلات کوچک نیستند و این موضوعی بود که گرافین می توانست آن را حل کند».

آسیب دیدن پوشش موها موجب شکننده شدن آنها می شود. با این حال مواد رنگ مو موقت می توانند تا حدودی از این مشکل جلوگیری کنند، به این شرط که به سرعت شسته شوند.

هوانگ در ادامه این گونه توضیح داده: «موهای شما با پوششی مشابه با فلس های ماهی پوشیده شده و افراد تلاش می کنند با استفاده از آمونیاک یا آمین های اُرگانیک (از مشتقات آمونیاک) بخش های فلس مانند را به بالا حرکت دهند تا به این ترتیب مولکول های رنگ سریعتر به داخل مو نفوذ کند».

این فرایند در نهایت به موها آسیب می زند، در صورتی که رنگ جدید که از طریق پوشاندن موها با ورقه های نازک گرافین اعمال می شود، چنین آسیبی ایجاد نمی کند. در حال حاضر تنها رنگ های قهوه ای و مشکی با استفاده از گرافین تولید شده، ولی محققان امیدوارند در آینده رنگ های بیشتری را تولید کنند و در عین حال از این محصول برای کاهش اثرات الکتریسیته ساکنی که از طریق محصولات الکترونیکی پوشیدنی بر موها ایجاد می شود، بهره ببرند.

محصولات مشابه

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارتباط با لیدی لرد 💬
🥰😍 منتظر صدای گرمتان هستیم 💬
(نشان،بله،ایتا،واتساپ،اینستاگرام،تلفن های تماس)