ایستاگرام ما

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام!

1 فروردين 1397 ساعت 0 و 10 دقیقه
بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام!
به طور کلی پیدا کردن زمان مناسب برای پست گذاشتن در اینستاگرام یکی از مسائل متداولی است که کاربران با آن روبرو هستند. در فرصت حاضر قصد داریم به موضوع «زمان پست گذاشتن» در اینستاگرام بپردازیم و نشان دهیم که چطور می توانید در بهترین زمان، پست‌هایتان را در اینستاگرام انتشار دهید تا بیشترین بازخورد را داشته باشید.
طبق یافته‌های موسسه تحقیقاتی (Patel) بیشتر کاربران اینستاگرام در خارج از ساعات کاری از آن استفاده می‌کنند و این ساعات بهترین زمان پست گذاشتن در این شبکه اجتماعی هستند. در تحقیقات شرکت اله اند کو (Elle & Co) آمده است که بهترین روز برای ارسال پست در اینستاگرام دوشنبه است. از آنجا که کاربران اینستاگرام همیشه فعال هستند، افراد می‌توانند در تمام طول روز پست بگذارند.
 با این حال در ساعات بین 3 تا 4 بعدازظهر از حضور کاربران در اینستاگرام تا حدی کاسته می‌شود. براساس تحقیقات  هافینگتون پست (Huffington Post) بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام ۲ ظهر و ۵ بعد از ظهر است. ساعت و روز اوج فعالیت‌ها در اینستاگرام چهارشنبه ساعت ۷ عصر است. در ترک ماون (TrackMaven ) نیز آمده است که بهترین زمان برای ارسال فایل‌های ویدئویی بین ساعت ۹ شب تا ۸ صبح است.

به طور کلی می‌توان گفت که ارسال تصاویر در تمام روزهای هفته مناسب است اما در روزهای پنج‌شنبه و دوشنبه این میزان کمی افزایش می‌یابد.


در واقع صاحبان صفحات اینستاگرام چه به صورت حرفه‌ای در این فضا فعالیت کنند و چه به صورت تفریحی در آن فعالت داشته باشند، تمایل دارند که پست‌هایشان بیشترین بازخورد را داشته باشد. هر چه پست‌ها بیشتر دیده شوند و لایک بگیرند، انتشاردهندگان آن‌ها راضی‌تر خواهند بود.
البته باید توجه داشت که علاوه بر این تمایل انسانی به دیده شدن، برای برخی از صاحبان صفحات مجازی دیده شدن و لایک گرفتن دارای اهمیتی حیاتی است و در رونق کسب و کارشان تأثیر دارد. به همین دلیل در ادامه تشریح می‌کنیم که برای انتخاب بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام چه مواردی را باید در نظر بگیرید.
برای اینکه بفهمید بهترین زمان برای انتشار پست‌هایتان در اینستاگرام چه زمانی است باید به یک سری مسائل توجه داشته باشید که در ادامه می‌آید.

شناخت جامعه هدف
اولین موضوع مهم این است که مخاطب هدف خود را بشناسید. باید بررسی کنید که محتوای شما برای چه سنینی و چه قشری جذاب است؟ این افراد در چه ساعاتی از روز فرصت سر زدن به اینستاگرام را دارند؟ با دانستن این موضوعات بهتر می‌توانید در مورد زمان پست گذاشتن تصمیم بگیرید. در این ارتباط باید توجه داشت که مثلاً بزرگ‌سالان که به ‌طور معمول از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر کار می‌کنند، احتمالاً صبح به اینستاگرام سر می‌زنند. اما دانشجویانی که تا دیروقت بیدار می‌مانند ممکن است در ساعات آخر شب فعال باشند.

منطقه زمانی فالوورها
منطقه زمانی فالوورها نیز اهمیت زیادی دارد. مثلاً اگر فالوورهایتان در منطقه آمریکای شمالی زندگی می‌کنند، شما می‌توانید مطالب خود را در حدود ساعت 7 صبح تا حدود ساعت 9 شب ارسال کنید. اما اگر فالورهای شما از تمام دنیا هستند، زمان پست گذاری زیاد مهم نخواهد بود.

انتشار ندادن پست‌های متوالی
در انتشار پست‌ها باید زیرکانه عمل کنید. نباید طوری پست‌هایتان را انتشار دهید که برای دیگران آزاردهنده باشد. آپلود کردن چند پست پشت سر هم در اینستاگرام هیچ موقع بازخورد خوبی برایتان نخواهد داشت. معمولاً مخاطبان به پست‌های متعدد که توسط یک اکانت انتشار داده می‌شوند زیاد توجهی نمی‌کنند. از سوی دیگر، دیدن چند پست پی‌در‌پی از یک پیج، مخاطب را عصبی می‌کند.

توجه به زمان مناسب برای انتشار برخی از پست‌ها
بعضی از پست‌ها با توجه به ماهیت محتوایی‌ای که دارند، برای ساعات و روزهای خاصی از هفته مناسب هستند. به عنوان مثال اگر قصد دارید درباره غذاهایی که در وعده شام در رستورانتان سرو می‌شود، پست بگذارید. بهترین زمان وقتی است که شام سرو می‌شود. اگر مثلاً ساعت 4 بعد از ظهر این پست را منتشر کنید، احتمالاً بازخورد خوبی نمی‌گیرید. همچنین بهتر است آخر هفته‌ها پست‌های سرگرم کننده و انرژیک منتشر کنید.

توجه به تاریخ مصرف پست‌ها
برخی پست‌ها تاریخ مصرف دارند و باید به این موضوع توجه داشته باشید. مثلاً اگر عکسی را در یک روز آفتابی بگیرید و در یک روز برفی منتشر کنید، احتمالاً بازخورد خوبی نخواهید گرفت. یا مثلاً اگر قصد دارید در مورد یک خبر واکنش نشان دهید باید دقت کنید که تا تب خبر نخوابیده است این کار را انجام دهید. به طور مثال اگر بعد از اینکه تب و تاب‌ها درباره زلزله خوابیده است درباره این موضوع پست بگذارید احتمالاً بازخورد خوبی نمی‌گیرید. گفتنی است؛ هشتک‎های مربوط به این خبر فقط زمانی که هنوز موضوع سر زبان‌هاست، جستجو می‌شوند.


بعد از اینکه تمام مطالب بالا را مدنظر قرار دادید بهتر است در زمان‌هایی که در ادامه می‌آید به انتشار پست‌هایتان در اینستاگرام اقدام نمایید:
بین ساعات 7 تا 9 صبح
معمولاً افراد در این بازه زمانی در حال رفتن به دانشگاه یا محل کار هستند و داخل سرویس یا وسایل نقلیه عمومی ترجیح می‌دهند که سری به فضای مجازی بزنند و من جمله اینستاگرامشان را چک کنند. از طرفی، افراد معمولاً بعد از بیدار شدن از خواب در ساعات اولیه روز تمایل دارند که اینستاگرامشان را چک کند.
بین ساعت 11 صبح تا 2 بعد از ظهر
در این بازه زمانی افراد معمولاً در حال خوردن ناهار هستند و مشغله‌های روزمره را کنار می‌گذارند. عده زیادی از مردم از فرصت استفاده می‌کنند و به اینستاگرامشان سر می‌زنند.
بین ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر
در این ساعات معمولاً افراد از دانشگاه، محل کار، مدرسه و بیرون به منزل می‌آیند و تمایل دارند که فارغ از دغدغه‌های روزمره به شبکه‌های اجتماعی مختلف و از جمله اینستاگرام سری بزنند.
بین ساعت 9 شب تا 1 صبح
در این بازه زمانی معمولاً افراد کارهای روزمره را به پایان رسانده‌اند، شام خورده‌اند و با اهل خانه نیز به اندازه کافی معاشرت کرده‌اند. بنابراین، در این زمان افراد ترجیح می‌دهند دقایقی را در اینستاگرام و فضای مجازی بگذرانند. از سوی دیگر طی ساعت 12 تا 1 شب معمولاً افراد در رختخواب اینستاگرامشان را چک می‌کنند. همچنین، معمولاً بین ساعات 1 تا 5 صبح در اینستاگرام پستی گذاشته نمی‌شود و اگر در ساعات آخر شب  پست بگذارید، وقتی صبح افراد اینستاگرام‌شان را چک می‌کنند، پشت شما جزو اولین پست‌هاست که می‌بینند.

زمان مناسب برای انتشار ویدیوها در اینستاگرام
نحوه تعامل کاربران با ویدئو در مقایسه با عکس کمی متفاوت است. اگر واقعاً می‌خواهید ویدئوتان دیده شود، آن را در ساعاتی از شب یا آخر شب در اینستاگرام قرار دهید. مهم اینکه، تماشای ویدئو در اینستاگرام مستلزم پخش صداست و افراد در محل کار، دانشگاه و مدرسه شرایط لازم برای دیدن آن‌ها را ندارند. مردم بیشتر تمایل دارند که ویدیوها را زمانی که در خانه هستند و سرشان خلوت است، تماشا کنند.
در جمع‌بندی باید گفت که به صورت مطلق نمی‌توان در مورد زمان پست گذاشتن در اینستاگرام نظر داد. یعنی با قاطعیت نمی‌توان گفت که تمامی کاربران با انتشار مطالب در فلان ساعات لایک زیادی دریافت می‌کنند. بلکه آنچه در این گزارش گفته شد به صورت نسبی به کاربران کمک می‌کند تا در بهترین زمان ممکن مطالبشان را انتشار دهند و بازخورد خوبی بگیرند. در کل هر یک از کاربران باید به صورت دقیق به بررسی بازخوردهایشان بپردازند و ببینند که چه ساعاتی برای انتشار مطالبشان مناسب است.

 

 


منبع : ایتنا 

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.