ایستاگرام ما

مزایا و معایب ازدواج با مردی کوچکتر از زن

27 آذر 1401 ساعت 22 و 39 دقیقه
مزایا و معایب ازدواج با مردی کوچکتر از زن
اکثر خانومها ترجیح می دهند با مردانی ازدواج کنند که از خودشان بزرگ تر باشند، اما عده ای هم به ازدواج با مرد کوچکتر از خود مثبت نگاه می کنند.


مزایا

به عقیده ی برخی از کارشناسان، ازدواج با مرد کوچک تر مزایایی دارد شامل:

تجربه زندگی با هیجان بیشتر

اگر با شخصی بزرگتر از خودتان ازدواج کنید، احتمالاً زندگی برایتان جدی تر می شود زیرا او نگاه بالغانه ای نسبت به مسائل دارد اما ازدواج کردن با فرد کوچکتر از خودتان باعث می شود که کمی قصه ماجراجویانه پیش برود و هیجان بیشتری را تجربه کنید و وارد فعالیت های سرگرم کننده مثل کوهنوردی و حتی رفتن به کنسرت شوید که شاید در ازدواج با مرد سن بالاتر از خودتان این اتفاق نیفتد.
 

احساس جوانی بیشتر

زمانی که با مرد کوچکتر از خودتان باشید، قطعاً احساس جوانی بیشتری خواهید داشت زیرا این افراد ماجراجو هستند و حس جوانی و شادابی را دوباره به شما هدیه می دهند اما اگر با فرد بزرگتر از خودتان زندگی کنید، دوست دارید به مسائل هوشمندانه تر و منطقی تر نگاه کنید و خیلی به دنبال عشق و حال نیستید. مردان جوانتر معمولاً استقامت بیشتری دارند و می توانند حس جوانی را حتی در روابط زناشویی به شما هدیه کنند.
 

بار و بندیل کمتر

وقتی که با یک مرد جوان تر از خودتان وارد رابطه باشید، قطعا او همه چیز را راحت تر می گیرد و باعث می شود هنگامی که با او سفر می کنید، وسایل کمتری را با خودتان همراه کنید زیرا از قبل خیلی به فکر چیز های مختلف نیست.

انتظارات کمتر
 

اگر با مردی ازدواج کنید که چند سال از شما کوچکتر است، به دلیل این که تجربه کمتری دارد؛ در نتیجه انتظارات و توقعاتش از شما پایین تر است و می تواند یک مزیت برای شما محسوب شود. مجبور نیستید هنگام حرف زدن با او خیلی مراقب کلام تان باشید یا خیلی در کارهای تان محافظه کارانه عمل کنید.

روشنفکر تر

مردان جوان تر قطعاً روشنفکر تر هستند و در نتیجه زندگی با آن ها راحت تر و ساده تر پیش می رود. آنها خیلی نسبت به مسائل مختلف سخت گیری نمی کنند و زندگی با آن ها شاید استرس کمتری داشته باشد.
 

ستایش درایت و هوشمندی شما

قطعاً مردی که از شما جوان تر است، به خاطر تجربه کمتری که دارد، گاهی اوقات باید نظرات شما را به کار بگیرد. زمانی که شما به عنوان یک فرد بزرگتر راهکار هایی را ارائه می دهید، از نوع درایت و هوشمندی شما متعجب خواهد شد و همیشه قدردان این موضوع خواهد بود.

انرژی بالا

بیایید با حقیقت رو به رو شویم. افراد جوان انرژی بیشتری دارند و در نتیجه شما هم با انها سرشار از انرژی خواهید شد. زمانی که با فردی کوچکتر از خودتان ازدواج کنید، انرژی بیشتری را به شما انتقال می دهد و اکثر اوقات سرحال است که همین باعث می شود شما انرژی بیشتری داشته باشید.

احتمال سوپرایز و غافلگیری

زمانی که با فردی جوان تر از خودتان در رابطه باشید، قطعاً هیجان و غافلگیری های بیشتری را تجربه می کنید. مطالعات نشان می دهد خانم هایی که با مردان کوچکتر از خودشان ازدواج می کنند شادتر هستند و تعهد بیشتری نسبت به رابطه دارند و معمولاً رابطه دوستانه آن ها مدت زمان بیشتری به طول می انجامد زیرا با غافلگیری ها و سوپرایز های زیادی مواجه خواهند شد.
 

معایب

نقطه مقابل مزایای ازدواج با مرد کوچکتر، معایبی است که به شرح زیر است:

کمبود امنیت مالی

معمولا مردانی که جوان تر از شما هستند، خیلی فکرشان را درگیر مسائل مالی نمی کنند. ممکن است زندگی آن ها امنیت مالی زیادی نداشته باشد اما مردانی که از شما بزرگتر هستند، بیشتر به این مساله اهمیت می دهند و آینده نگری بالاتری دارند. بعضی از خانم ها بر این عقیده هستند که ازدواج با مرد کوچکتر یعنی بزرگ کردن یک بچه اضافه تر، زیرا آن ها به اندازه کافی نسبت به مسائل مالی اهمیت نمی دهند.

درک نکردن مشکلات

وقتی که مردی از شما کوچکتر باشد، احتمالا سطح درک و فهم او نسبت به مشکلات شما کاهش پیدا می کند و شاید به اندازه کافی شما را نفهمد. شاید خیلی به احساسات شما ارزش ندهد و در نتیجه زندگی با او کمی دشوار خواهد بود.
 

داشتن اهداف متفاوت

مردانی که از شما جوان تر هستند، در نسل متفاوتی با شما زندگی کرده اند و در نتیجه نگاه متفاوتی نسبت به شما به زندگی دارند و همین باعث می شود که آرزو ها و اهدافشان با شما متفاوت باشد. به عنوان مثال شما برنامه ریزی کرده اید که تا قبل از 30 سالگی بچه دار شوید اما او هرگز تا چند سال آینده آمادگی این کار را ندارد زیرا احساس جوانی می کند.

تجربه کمتر

کاملاً طبیعی است فردی که از شما جوان تر باشد، تجربه کمتری نسبت به رابطه دارد. گاهی اوقات این بی تجربگی ممکن است شما را آزار بدهد یا حتی رفتار های بچه گانه از او سر بزند و همه اینها به خاطر این است که از شما کوچکتر بوده و تجربه اش کمتر است.
 

استفاده زیاد از فضای مجازی

مردانی که از شما کوچکتر هستند، به دلیل سن پایین ترشان و شور و حال جوانی شان، زمان بیشتری را در فضای مجازی سپری می کنند که شاید برای شما یک عیب به حساب بیاید. اگر شما کسی باشید که خودتان به فضای مجازی علاقه ندارید، این موضوع آزارتان می دهد.

بینش متفاوت

مردی که از شما کوچکتر باشد، قطعاً بینش و نگاه متفاوتی نسبت به جهان اطرافش دارد و شاید خیلی در این موضوع با یکدیگر تفاهم نداشته باشید. روش ارتباط او با شما متفاوت خواهد بود زیرا یک نسل از شما عقب تر است

دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارتباط با لیدی لرد 💬
🥰😍 منتظر صدای گرمتان هستیم 💬
(نشان،بله،ایتا،واتساپ،اینستاگرام،تلفن های تماس)