ایستاگرام ما

آیا لنز زیبایی ضرر دارد؟

18 تير 1402 ساعت 18 و 20 دقیقه
آیا لنز زیبایی ضرر دارد؟
استفاده از لنزهای آرایشی به هیچ وجه مناسب نیست و اگر فردی می‌خواهد لنز آرایشی استفاده کند حتما باید به چشم پزشک مراجعه کرده تا مطمئن شود دچار بیماری اختلالات پلکی و سطح چشم نیست.
لنز رنگی یکی از لوازم آرایشی و گاها طبی است که می‌تواند در افزایش زیبایی چشمان شما تأثیر زیادی داشته باشد. لنزها بر روی لایه اشکی سطح قرنیه چشم قرار می‌گیرند و می‌توانند رنگ چشم را تغییر دهند. اولین استفاده از لنزها برای اهداف طبی بود اما امروزه این لوازم در انواع و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند و برای افزایش زیبایی چشم نیز استفاده می‎‌‌‌‌شود. لنزهای تزئینی تنها برای  تغییر رنگ چشم استفاده می‌شود و هیچ تاثیری در اصلاح دید مصرف‌کنندگان ندارد.
 
انواع لنز رنگی چیست؟
لنزهای رنگی را می‌توان در سه مورد زیر دسته بندی کرد.
لنزهای رنگی پدیدار
لنزهای رنگی شفاف
لنزهای رنگی مات
لنز رنگی پدیدار معمولا در رنگ‌های آبی روشن و سبز تولید می‌شوند و به دلیل این که کمرنگ هستند، معمولا تاثیر زیادی بر روی رنگ چشم ندارند و بیشتر برای اصلاح دید و مواردی پزشکی استفاده می‌شود. در صورتی که بخواهید هم دید خود را اصلاح کنید و هم رنگ چشم خود را تغییر دهید، باید از لنزهای رنگی شفاف استفاده کنید.
این لنزها، نسبت به نوع پدیدار پر رنگ‌تر هستند و به همین دلیل می‌توانند به خوبی رنگ چشم را تغییر دهند. البته لازم به ذکر است که تاثیر آنها برای تغییر رنگ چشم، معمولا در چشم‌های رنگ روشن بیشتر معلوم می‌شود؛ در صورتی که چشم شما رنگی تیره دارد، لنزهای رنگی شفاف نمی‌توانند تغییری در آن ایجاد کنند.
نوع دیگری از لنزهای رنگی، لنز مات است که هم می‌تواند به خوبی دید را اصلاح کند و هم رنگ چشم را تغییر دهد. در صورتی که چشمانی تیره دارید و می‌خواهید رنگ آن را تغییر دهید، باید از نوع لنز رنگی استفاده کنید.

نکات مهمی که باید در زمان استفاده از لنز رنگی رعایت کنید:

  • قبل از اینکه بخواهید از لنز استفاده کنید، حتما دستان خود را به خوبی بشویید و آن را خشک کنید. البته دقت داشته باشید که مواد شوینده نباید در تماس با لنز باشند، زیرا باعث خشک شدن آن و به وجود آمدن عفونت‌های مختلف می‎شوند.
  • هنگام برداشتن لنز خیلی دقت داشته باشید و به هیچ عنوان از ناخن استفاده نکنید. لنز بر روی انگشتان شما، باید به صورت مقعر قرار بگیرند.
  • در زمانی که لنز را بر می‌دارید، نباید آن را در تماس با آلودگی‌ها قرار دهید.
  • تمامی لنزها یک جعبه مخصوص دارند و هر کدام از آنها نیز مخصوص یک چشم است. به همین دلیل، نباید لنز چشم راست را برای چشم چپ استفاده کنید چون به شدت می‌تواند چشم شما را اذیت کند.
  • زمان برداشتن لنز رنگی خیلی دقت داشته باشید تا آسیبی به آن وارد نشود.
  • توسط انگشت مخالف، پلک را نگه دارید تا بتوانید به راحتی لنز را بر روی قرنیه خود قرار دهید.
  • لنز را بر روی مردمک چشم خود قرار دهید و در این زمان سعی کنید اصلا پلک نزنید و همچنین به لنز خیره نشوید.
  • پس از گذاشتن لنز، حتما چند با پلک بزنید و اطراف را نگاه کنید و در صورتی که در چشمان خود سوزشی احساس کردید، لنز را خارج کنید و آن را با استفاده از مایع مخصوص به خوبی پاک کنید.
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.