ایستاگرام ما

۵ دشمن که باعث پیری و نابود شدن پوست شما می‌شود!

21 تير 1402 ساعت 16 و 46 دقیقه
۵ دشمن که باعث پیری و نابود شدن پوست شما می‌شود!
پوست شما بسیار حساس است و کوچک‌ترین عادت اشتباهی می‌تواند پوست شما را در بلندمدت نابود کند، در نتیجه بهتر است بیشتر حواستان به این باشد پوست خود را به دست خود نابود نکنید.
۱. هیجان زیاد در صورت؛ اگر خنده، اخم و حرکات صورتتان شدید باشد، به‌تدریج همان محل‌ها روی پوست ماندگار می‌شوند. خط خنده در کنار لب‌ها، چروک پنجه کلاغی کنار چشم و خط اخم پیشانی با حرکات صورت شکل می‌گیرند و صورت را پیر می‌کنند. هرچقدر در هیجان‌ها کمتر صورت درگیر شود، این چروک‌ها کمتر می‌شوند.
۲. نزدن عینک آفتابی با آمدن پاییز و زمستان خیلی‌ها عینک آفتابی را کنار می‌گذارند، اما آفتاب بازهم اشعه UV را که به پوست نازک اطراف چشم آسیب می‌زند می‌تاباند و باعث چروک و پیری دور چشم می‌شود. در همه فصول زدن عینک آفتابی باعث می‌شود از پوست حساس پلک‌ها و زیر چشم محافظت کنید.
۳. مالیدن چشم‌ها اگر مدام چشم‌هایتان را می‌مالید و احساس خارش می‌کنید، چروک و تیرگی زیر چشم در انتظار شماست. دلیل اصلی خارش چشم، خشکی یا حساسیت است و اگر ادامه پیدا کرد باید حتماً درمان شود در غیر این صورت باعث پف زیر چشم، تیرگی اطراف چشم و چروک خواهد شد.
۴. نوشیدن با نی نوشابه، آبمیوه و شیر را با نی می‌خورید؟ این عادت باعث ایجاد خطوط در اطراف دهان می‌شود. زمانی که سعی می‌کنید نوشیدنی را از نی بالا بکشید، عضلات کنار لب‌ها فعال می‌شوند و خطوط و چروک دور لب ایجاد می‌شود. یادتان باشد که سیگار کشیدن هم دقیقا همین اثر را روی لب‌ها دارد.
۵. استرس مداوم اگر همیشه نگران باشید، بدن مدام هورمون کورتیزول ترشح می‌کند. یکی از اثرات این هورمون، شکستن کلاژن است که منجر به شل شدن و چروک در تمام پوست می‌شود. با تغییراتی در تغذیه و سبک زندگی می‌توان استرس را کاهش داد.
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.